Archiwum - maja 2014

U oRtOpEdY :( Komentarze (0)
30. maja 2014 13:41:00
linkologia.pl spis.pl

W środę pojechaliśmy do ortopedy, bo na bilansie dostaliśmy skierowanie z powodu koślawości kolan i stóp. No i oczywiście musieliśmy się wybrać prywatnie bo na NFZ nie ma szans się dostać. A Błażejka nóżki są mega krzywe. No i jak się spodziewałam diagnoza okazała się niezbyt fajna. Połowa stopy jest przekrzywiona, a właściwie dwie. No i są trzy warianty: pierwszy to taki, że na noc będzie zakładał specjalne buty; drugi to taki, że nóżki włożymy w gipsy (w których na szczęście można chodzić) + buty na noc; no a trzeci najgorszy to operacja + gipsy + buty. Wszytsko okaże się sierpniu, po stwierdzeniu w jakim kierunku zmierza jego wada. Jeśli chodzi o kolanka to jak ustawimy stopy to i kolana powinny się ustawić. 

Zalecenia:

- ubuwie nie ma być usztywniane, dużo na bosaka

- nie siadamy na żabkę (literkę W)

- nie chodzimy na palcach

- do bólu na trampolinie

- zakaz jazdy na hulajnodze.


Mam nadzieję, że do sierpnia trochę się poprawi i zostaną nam tylko buciki na noc, bo ze wstępnej diagnozy ortopeda stwierdził, że Błażej raczej sam sobie nie pomoże i trzeba będzie jemu pomóc. 

:(

,,Każdy ma swoje Westerplatte - coś takiego czego musi bronić i za nic nie odda"

rokporoku : :

U dEnTyStY Komentarze (0)
15. maja 2014 15:09:00
linkologia.pl spis.pl

Przedwczoraj mąż pojechał z Błażejem do dentysty, cały dzień byłam w stresie, a wizyta była dopiero o 18. No i jak dojechali to okazało się, że Błazej nie otworzy buzi. W końcu zaczął płakać i dentysta zajrzał do ząbków. No i na jednym ząbku mamy próchnice, a na jedynkach przebarwienie. Jednak nie dał rady tego wogole ruszyć tak Błażej płakał. Narazie umówiliśmy się na lakowanie zębów, trzykrotne. Pierwsza wizyta za tydzień. Może po tych trzech wizytach uda się coś zrobić z tą próchnicą.

,,Ono nie jest: probleme, karą, pomyłką, ciężarem.Ono jest cudem!"

rokporoku : :

Po WiZyCiE u LoGoPeDy Komentarze (0)
01. maja 2014 14:48:00
linkologia.pl spis.pl

Tak więc wstępna diagnoza logopedy to zbyt krótkie wędzidełko, świadczą o tym: sercowato zakończony język, wgłębienie na środku języka oraz brak minimalne podnoszenie języka w trakcie mówienie. Niestety Błażej nie dał sobie obejrzeć wędzidełka, próbowałyśmy na różne sposoby ale się nie udało. Następnego dnia jednak udało mi się zrobić zdjęcie i pokazać logopedzie. Pani ta stwierdziła, że wg niej (wolałaby oprzeć się na realnym widoku wędzidełka) wędzidełko jest krótkie i grube, co może wiązać się z kilkukrotnym jego podcinaniem. No i faktycznie po rozmowie stwierdziła, że Błażej mówi za mało, ale mogą być tego różne przyczyny: to, że jest dość ruchliwy, to że Emi się urodziła i mogło go to zablokować no i to nieszczęsne wędzidełko. Jednak jesteśmy pod kontaktem. W razie braku poprawy, będę się z nią kontaktować.

rokporoku : :

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311